انواع کاشی و سرامیک کارخانه گلديس کاشي

انواع کاشی و سرامیک کارخانه گلديس کاشي

کاشی های گلديس کاشي دارای انواع و اقسام طرح های متنوع است. در هنگام خرید باید دقت شود که برای چه مکانی کاشی می خواهید و بر آن اساس محصول باکیفیت انتخاب کنید.

کارخانه گلديس کاشي تولیدی محصولات باکیفیت زیادی دارد، اما تمامی این محصولات به درد همه مکان ها نمی خورند، پس شما در هنگام خرید نیاز به مشاور عالی نیز دارید تا بتوانید با استفاده از دانش وی انتخابی احسن داشته باشید.

در وبسایت کاشی سرام این امکان فراهم شده است تا بتوانید انواع کاشی و سرامیک از کارخانه های مختلف را مشاهده و بررسی نمایید و انتخاب خوبی داشته باشید.
ضمنا شما می توانید در سایت کاشی سرام یک فروشگاه اینترنتی اختصاصی ایجاد کنید و محصولات کارخانجات مختلف را معرفی و عرضه نمایید.
اگر شما نماینده یا فروشنده محصولات کارخانه گلديس کاشي هستید، با ایجاد یک فروشگاه اینترنتی ، این محصول را به دیگران عرضه نمایید.

 

آدرس وبسایت کاشی گلدیس

جهت مشاهده محصولات کاشی گلدیس کلیک کنید.

 

روش نصب و نگهداری کاشی و سرامیک گلدیس کاشی

به منظور پوشش سطح در هر محیطی ضمن انتخاب کاشی های سرامیکی زیبا و مرغوب می بایست به این نکته توجه کرد که کالای مناسب به تنهایی نمی تواند به ساختمان شما زیبایی و استحکام لازم را بدهد این استاد کار نصاب است که می تواند با رعایت نکات ذیل و نصب صحیح کاشی های سرامیکی جلوه و استحکام محیط شما را فراهم نماید.

 

نصب کاشی سرامیکی و ضد اسید صنعتی

قبل از نصب، کالیبر و نوانس (SHADE) کاشی ها را کنترل نموده و برای نصب کاشی ها به صورت یک رنگ در یک فضای پیوسته ، از کاشی های هم کالیبر و با نوانس (SHADE) رنگ یکسان استفاده نمایید. در صورتیکه طراحی کاشی کاری به گونه ای است که از رنگهای متفاوت استفاده می گردد، لازم است کالیبر رنگ های مختلف با یکدیگر یکسان باشد و هر یک از رنگ ها نیز دارای نوانس (SHADE) رنگ واحد باشند.

از آنجا که برخی از کاشی ها دارای طرحهای رندوم (طرحهایی که گرافیک یا نقش چاپ شده برروی هر کاشی قسمتی از یک طرح به مراتب بزرگتر است) بوده و برخی دیگر دارای طرحهای هندسی می باشد، لازم است قبل از نصب، کاشی های حداقل دو کارتن مختلف را کنار هم و به صورت موقت (بدون استفاده از ملات) برروی زمین چیدمان نموده تا درک بهتری نسبت به طرح پیدا کنید و چیدمان مطلوب تری را برای نصب آنها انتخاب نمایید.

قبل از نصب ، از اجرای مناسب زیر سازی سطح مورد کاشی کاری اطمینان حاصل نمایید. در اجرای زیر سازی به نکاتی مانند میزان بار وارده بر سطح کاشی کاری، عایق کاری مناسب، شیب بندی، زهکشی و ... توجه فرمایید.

قبل از نصب مشخصات فنی و توضیحات درج شده برروی بسته بندی محصولات را مطالعه فرمایید.

برای نصب کاشی ها (به ویژه کاشی های با طرح های رندوم که کاشی های مختلف آن دارای ظاهر نسبتا متفاوت می باشند) ابتدا محتویات چند کارتن را با هم مخلوط نموده و سپس نسبت به نصب، اقدام نمایید. 

برای نصب کاشی ها از ملات یا چسب مناسب استفاده نمایید. اکیداً توصیه می گردد از چسب مناسب به جای ملاتهای سنتی استفاده فرمایید. 

نکته : استفاده از چسب ویژه کاشی های پرسلان برای محصولات با جذب آب کمتر از 5/0 % که برروی کارتن آنها گروه جذب آب BIa درج گردیده است الزامی می باشد.

در استفاده از چسب، پودر و خمیر بندکشی به دستورالعمل ها و توصیه های سازنده توجه فرمایید.

در هنگام نصب، بسته به سایز کاشی حداقل بند 3 الی 5 میلی متر رعایت گردد. تعبیه بندهای عریض تر به منظور زیبایی سطوح کاشی کاری امکان پذیر است.

برای دستیابی به سطح همتراز به ویژه در ارتباط با کاشی های سایز بزرگ، استفاده از ابزار ترازبندی سطح (Leveling Tools) اکیداً توصیه می گردد.

هنگام نصب کاشی ها ، مخصوصاً برای کف ها و دیواره های صنعتی، کف پارکینگ ها و به طور کلی محل هایی که در طول دوران بهره برداری در معرض وارد آمدن بارهای سنگین یا ضربه قرار می گیرند، از پر شدن سطح زیر کاشی و باقی نماندن فضای خالی زیر آن اطمینان حاصل فرمایید.

در صورت نیاز به نصب کاشی ها به صورت آجری، چیدمان کاشی ها را به گونه ای انجام دهید که پیش آمدگی یک کاشی نسبت به کاشی ردیف قبل از آن حداکثر به اندازه یک سوم طول کاشی ردیف قبلی قرار گیرد. به عبارت دیگر امتداد لبه (عرض) کاشی در وسط طول کاشی ردیف مجاور قرار نگیرد.

برای نصب کاشی برروی نمای ساختمان های مرتفع از روش نصب خشک که اجرای آن توسط تیم متخصص انجام شود استفاده نمایید. در صورتیکه ارتفاع ساختمان زیاد نباشد استفاده از چسب ویژه نصب کاشی های پرسلان برروی نما و اسکوپ نمودن کاشی ضروری می باشد.

برای نصب کاشی برروی نمای ساختمان ها، علاوه بر اعمال چسب ویژه کاشی های پرسلانی مخصوص نمای ساختمان برروی دیواره نما، لازم است پشت کاشی نیز به میزان کافی آغشته به چسب شده و سپس عملیات نصب انجام شود.

جهت نصب کاشی ها در مناطق سردسیر به ضوابط نصب کاشی در این گونه مناطق توجه ویژه نمایید. این اطلاعات را از وب سایت (قسمت آموزش ها) مطالعه نموده یا بروشور مربوطه را از نمایندگی های شرکت کاشی گلدیس دریافت فرمایید.

برای کاشی کاری در فضاهایی که در معرض تفاوت دمای محیط در ساعات مختلف قرار می گیرد و به خصوص فضاهای باز که در معرض تابش نور خورشید قرار دارند اجرای درز انبساط الزامی میباشد. فواصل اجرای درز انبساط بسته به شرایط محیطی بین 3 تا 5 متر از هر جهت و عرض آن 8 تا 11 میلی متر می باشد. لطفاً توجه فرمایید درز انبساط بایستی تا ضخامت کامل بستر ادامه یافته و برای پر کردن آن از مواد پرکننده با خاصیت شکل پذیری مانند فوم پلی اورتان استفاده شود.

پس از نصب کاشی ها و به محض ایجاد امکان تردد برروی کاشی های کف یا امکان اعمال فشار برروی کاشی های نصب شده برروی دیوار یا نما، نسبت به تمیز کردن سطوح کاشی کاری از باقی مانده اضافات ملات یا چسب اقدام نمایید.

بندکشی کاشی ها را زمانی انجام دهید که عملیات بند کشی منجر به لق شدن یا به هم خوردن تراز کاشی ها نگردد. برای بندکشی از خمیر یا پودرهای ویژه بندکشی استفاده نمایید و تا حد امکان از بندکشی به روش ریختن دوغاب سیمان و پودر سنگ برروی سطح کاشی کاری شده احتراز نمایید.

برای بندکشی کاشی های نما در مناطق سردسیر از خمیر بندکشی ضد آب استفاده فرمایید.

برای بندکشی استخرها از خمیر بندکشی ضد آب استفاده فرمایید.

پس از بندکشی و قبل از سخت شدن اضافات آن برروی سطوح کاشی کاری، به نحوی که به بندکشی آسیبی وارد نگردد نسبت به زدودن اضافات خمیر باقی مانده برروی سطح کاشی ها با استفاده از اسفنج مرطوب اقدام فرمایید.

به هیچ عنوان سطوح کاشی های متالیک را آغشته به دوغاب سیمان ننمایید.

برای نصب کاشی در خارج ساختمان های واقع شده در مناطق سردسیر، استفاده از درپوش برروی دیوارها، جان پناه بام و تراس ها ضروری بوده و در زیر لبه درپوش تعبیه شیار آب چکان الزامی است.

 

نکاتی درخصوص نصب صحیح کاشی های ضد اسید صنعتی:

قبل از نصب، کالیبر و نوانس (SHADE) کاشی ها را کنترل نموده و برای نصب کاشی ها به صورت یک رنگ در یک فضای پیوسته از کاشی های هم کالیبر و با نوانس (SHADE) رنگ یکسان استفاده نمایید.

قبل ازنصب،ازاجرای مناسب زیرسازی سطح مورد کاشیکاری اطمینان حاصل نمایید. دراجرای زیرسازی به نکاتی مانندمیزان باروارده برسطح کاشیکاری، عایقکاری مناسب، شیب بندی و ... توجه فرمایید.

قبل از نصب مشخصات فنی و توضیحات درج شده برروی بسته بندی محصولات را مطالعه فرمایید.

استفاده از ملات / چسب ضداسید جهت نصب کاشی های ضد اسید صنعتی ضروری می باشد.

برای کسب نتیجۀ مطمئن و افزایش زمان بهره برداری از محصولات، استفاده از مشاورین نصب کاشی ضد اسید در پروژه توصیه می گردد.

در استفاده از ملات/چسب و خمیر بندکشی ویژه کاشی های ضد اسید به دستورالعمل ها و توصیه های سازنده آنها توجه فرمایید.

در صورتی که کاشی های ضد اسید صنعتی در محل هایی به کار روند که در مجاورت اسید قرار نگیرند یا به عبارت دیگر خاصیت ضد اسید بودن آنها مدنظر نباشد می توان برای نصب کاشی ها از چسب ویژه کاشی های پرسلانی استفاده نمود. لیکن اکیداً توصیه می گردد بند کشی ها با خمیر بند کشی ضد اسید انجام گردد.

در هنگام نصب، بسته به سایز کاشی حداقل بند 3 الی 5 میلی متر رعایت گردد.

هنگام نصب کاشی ها مخصوصاً برای کف ها و دیواره های صنعتی، کف پارکینگ ها و به طور کلی محل هایی که در طول دوران بهره برداری در معرض وارد آمدن بارهای سنگین یا ضربه قرار می گیرند، از پر شدن سطح زیر کاشی و باقی نماندن فضای خالی زیر آن اطمینان حاصل فرمایید.

برای کاشی کاری در فضاهایی که در معرض تفاوت دمای محیط در ساعات مختلف قرار می گیرد و به خصوص فضاهای باز که در معرض تابش نور خورشید قرار دارند اجرای درز انبساط الزامی میباشد. فواصل اجرای درز انبساط بسته به شرایط محیطی بین 3 تا 5 متر از هر جهت و عرض آن 8 تا 11 میلی متر می باشد. لطفاً توجه فرمایید درز انبساط بایستی تا ضخامت کامل بستر ادامه یافته و برای پر کردن آن از مواد پرکننده با خاصیت شکل پذیری مانند فوم پلی اورتان استفاده شود. دیواره های درز انبساط باید به گونه ای با ملات / چسب ضد اسید پوشش داده شود که از نفوذ اسید به سطح زیرین کاشی کاری جلوگیری شود.

از آنجا که زمان گیرش ملات / چسب و خمیر بندکشی ویژه کاشی ضد اسید ( شامل چسب های اپوکسی ) بسیار پایین بوده و پس از گیرش بسیار سخت گردیده و امکان جداسازی آنها از سطوح، بدون وارد آمدن آسیب به سطح کاشی وجود ندارد، لذا ضروری است در هنگام نصب و بند کشی نسبت به پاک کردن اضافات ملات / چسب و خمیر بند کشی ویژه کاشی ضد اسید اقدام گردد.

بندکشی کاشی ها را زمانی انجام دهید که عملیات بند کشی منجر به لق شدن یا به هم خوردن تراز کاشی ها نگردد. برای بندکشی از خمیر های مخصوص ضد اسید استفاده نمایید.

استفاده از خمیر بندکشی ویژه کاشی های ضد اسید باید به نحوی اجرا گردد که هیچ گونه منفذ و روزنه ای در بین آن باقی نماند. نفوذ اسید از بند کاشی ها باعث تخریب و خوردگی بستر زیرین کاشی می گردد.

 

مشخصات کاشی های ضد اسید

مقاوم در برابر اسیدها

دارای مقاومت مکانیکی بالا

دارای مقاومت بالا در برابر سایش

جذب آب بسیار پایین و مقاومت بالا در برابر یخ زدگی

 

کاربردها:

مناسب جهت کاربرد در محیط‌هایی که در معرض اسیدها (به استثناء اسید فلوئوریدریک HF) قرار دارند.

مناسب جهت کاربرد درمحیط‌هایی که در معرض بارهای سنگین دینامیکی قرار دارند.

مناسب جهت کاربرد در محیط‌هایی که در معرض ترافیک سنگین عبور و مرور افراد قرار دارند(مانند اماکن عمومی)

مناسب جهت کاربرد در محیط‌هایی که در معرض مواد دارای بوی آزاردهنده قرار دارند(مانند آشپزخانه‌های صنعتی و سرویس‌های بهداشتی عمومی).

مناسب جهت کاربرد در حوضچه های اسید و مواد شیمیایی

مناسب جهت پوشش کف و دیواره سالن های صنعتی

 

انتخاب کاشی ضد اسید صنعتی:

نکات مهم در انتخاب کاشی ضد اسید صنعتی به قرار زیر می‌باشد.

1. جهت کف محیط‌هائی که امکان لغزندگی و به تبع آن احتمال خطر زمین خوردن افراد وجود دارد، حتماً از نوع آج دار یا به عبارت دیگر ضد لغزش (Anti-Slip)محصولات استفاده نمائید.

2. در فضاهای صنعتی که امکان وجود عوامل کثیف کننده محیط بیش از حد معمول وجود دارد، استفاده ازانواع دانه قرمز کاشی ضد اسید که دارای خاصیت چرک تاب بودن بیشتری نسبت به انواع ساده هستند توصیه می شود.

 

نصب و بندکشی کاشی ضد اسید صنعتی:

جهت بهره‌مندی از ویژگی‌های مثبت کاشی ضد اسید، رعایت نکات ذیل در نصب و بند کشی این محصول ضروری می‌باشد.

1. استفاده از ملات ضد اسید مناسب (با توجه به شرایط محیط بهره برداری)جهت نصب و بندکشی

عدم استفاده از ملات ضد اسید باعث می‌شود به مرور زمان اسیدهای محیط صنعتی با ایجاد خورندگی در ملات‌های عادی، از بندکشی‌ها عبور کرده و به زیر کاشی‌ها نفوذ نموده و موجب عارضه لق شدن، شکستگی،آسیب‌دیدگی پوشش های انجام شده و یا ایجاد بوی نامطبوع در محیط گردد.

1. رعایت بند 3 تا 5 میلیمتر و پرنمودن کامل بندها توسط ملات ضد اسید

2. توجه به پرنمودن کامل سطح زیرین کاشی ها با ملات ضد اسید

3. استفاده از لایه ( membrane ) مناسب و ضد اسید جهت عدم نفوذ مواد شیمیایی به بستر اصلی. استفاده از این لایه ها همچنین در تقویت چسبندگی کاشی و بستر نیز مفید می باشد.

 

انتخاب کاشی مناسب برای محل مورد نظر

برای انواع محیط ها کاشی های مناسب و متعددی وجود دارد اما کاشی ای وجود ندارد که برای همه محیط ها مناسب باشد لذا کسی نمی تواند کاشی مورد نیاز خود را به طور تصادفی انتخاب کند و مصرف کننده حتما باید انتخاب را آگاهانه انجام بدهد.

هنگامی که می خواهید خرید کنید، روی موارد زیر تامل کنید:

1. محیطی که کاشی ها در آن بکار می رود و نوع استفاده ای که از کاشی ها می شود.

2. عملکردهای فنی و طراحی (زیبایی) مورد نیاز کاشی

 

مواردی که باید برای زیبایی و هماهنگی کاشی در نظر گرفت:

کاشی ها باید با نحوه دکوراسیون، اشیا، رنگ ها، شکل های موجود در محیط و فعالیت هایی که در آن انجام می شود، هماهنگ باشند. همچنین آنها باید با ویژگی های خود محیط مثل شکل، ابعاد، فضا و نورپردازی هماهنگ باشند.این انتخاب به سلیقه شخصی و مد نیز بستگی دارد. بنابراین قراردادن قاعده و قانون های خاص در انتخاب کاشی، کارچندان صحیحی به نظر نمی رسد.

 

مواردی که از دیدگاه فنی باید در نظر گرفت:

کاشی ها باید ویژگی های فنی متناسب با محیط را دارا باشند و در برابر تنش های مکانیکی، تنش های حرارتی، مواد شیمیایی و غیره مقاوم باشند به عبارت دیگر هرچه احتمال تنش در محیط بیشتر باشد باید مقاومت کاشی بالاتر باشد.

بهتر است به چند مثال عینی در این باره بپردازیم: ابتدا به کاشی مناسب برای جاهای مختلف خانه نگاهی می اندازیم و سپس نکاتی را راجع به انتخاب مناسب ترین کاشی های کف برای مکان های عمومی و کارخانه ها بیان می کنیم.

 

کاشی کف در ورودی ساختمان ها (برای مکان های غیر عمومی) :

میزان ترافیک و تنشی که در ورودی خانه ها توسط کاشی ها تحمل می گردد، از یک ساختمان تا ساختمان دیگر متفاوت است. ورودی خانه جایی است که بیشترین حجم تردد در آن رخ می دهد. میزان فرسودگی و سایش کاشی ها به مکان واقع شدن خانه نیز بستگی دارد. مثلا هال ورودی یک آپارتمان در طبقه پنجم با یک خانه ویلایی که کف حیاط آن تا مقابل درب ورودی با شن یا سنگریزه پوشیده شده است متفاوت است. در مورد دوم فرسودگی ناشی از سایش به مراتب بیشتر است. پس باید کاشی¬هایی را انتخاب نمود که از مقاومت بالاتری نسبت به سایش برخوردار باشند .

 

کاشی های کف و دیوار سرویس بهداشتی و حمام :

کاشی های کف و دیوار حمام و دستشویی ، با مواد شیمیایی لکه زا (مثل محصولات بهداشتی ،مواد آرایشی ، عطرها و ...) و شوینده ها در تماس می باشند. برای همین بهتر است در سرویس های بهداشتی و حمام از کاشی هایی استفاده کنیم که در برابر مواد شیمیایی بخصوص اسیدها و بازها از مقاومت بالایی برخوردارند.

 

کاشی¬های کف و دیوار آشپزخانه:

بیشترین میزان ضربه خوردن و ساییدگی مربوط به کاشی های کف آشپزخانه است. کف آشپزخانه جایی است که در معرض بیشترین میزان آلودگی و لکه های چربی قرار دارد و بنابراین باید بیشتر از سایر جاها و با دقت بیشتری تمیز بشود. همچنین کف آشپزخانه جایی است که احتمال افتادن اشیا روی آن زیاد است لذا کاشی های کف آشپزخانه باید بیشترین مقاومت مکانیکی و مقاوت در برابر مواد شیمیایی را دارا باشند. کاشی های دیوار آشپزخانه اگرچه در معرض تنش¬های مکانیکی کمی قرار دارند، اما نیازمند مقاومت شیمیایی بسیار بالایی می باشند چون در معرض تنش شیمیایی ناشی از آشپزی و مواد شوینده قرار دارند.

 

کاشی های کف و دیوار فضاهای باز:

کاشی هایی را انتخاب کنید که در برابر یخ زدگی مقاوم هستند. این کاشی ها عموما به شیوه پرس شکل-دهی می شوند و از جذب آب پایینی برخوردار بوده و ممکن است لعاب دار پرسلانی باشد. کاشی هایی مطابق استاندارد ISO 13006 که به شیوه پرس شکل دهی می شوند می بایستی دارای جذب آب زیر 3% بوده یا به عبارتی از گروه BIbانتخاب گردند. در استاندارد 25 ایران این کاشی ها به عنوان گروه 1 شناخته می شوند.

 

کاشی های کف در مکان های عمومی

در مکان های عمومی تنش های شیمیایی و مکانیکی نسبت به مکان های غیر عمومی مانند منازل مسکونی بیشتر است. در این مکان ها باید موارد زیبایی شناختی را نیز در نظر گرفت.در این مکان¬ها باید از کاشی¬های بسیار مستحکم، مقاوم در برابر سایش و مواد شیمیایی و با لکه پذیری پایین استفاده نمود. در چنین مکان هایی انتخاب کاشی های لعاب دار براق بسیار قابل تامل است. مخصوصا اگر ورودی فضای کاشی کاری شده مستقیماً از سمت خیابان باشد. هشدار مشابهی در مورد انتخاب کاشی های پرسلانی براق برای مکان هایی مانند رستوران ها وجود دارد باید دقت داشت که سطوح صیقلی و براق علیرغم زیباییشان برای این مکانها مناسب نیستند و پس از مدتی سطح آنها مخدوش و براقیت خود را از دست خواهد داد .کاشی هایی که از حیث مقاومت در مقابل تنش های شیمیایی و مکانیکی قابل قبول باشند، مانند کاشی ضد اسید صنعتی جهت استفاده در چنین محیط هایی مناسب هستند.

 

کف کارخانه ها:

در کارخانجات، کاشی ها تحت بارهای بسیار زیاد ناشی از وزن وسایل نقلیه (مانند لیفتراک) و ماشین¬آلات و تجهیزات سنگین می باشند. تنش های مکانیکی سطح که به واسطه تردد افراد، وسایل نقلیه و وجود برخی عوامل ساینده ایجاد می گردد و همچنین تنش های شیمیایی ناشی از ریختن مواد شیمیایی خورنده بر روی کف قرار می گیرند. در برخی کارخانجات مانند کارخانه های فرآوری مواد غذایی، توجه به امکان تمیز شدن کامل و مناسب کاشی ها ضروری می باشد.

به طور کلی کاشی هایی که در کارخانه ها استفاده می شوند می بایست دارای بدنه فشرده و ضخامت بیشتری بوده تا بتوانند در برابر بارهای سنگین مقاومت نمایند.کاشی ها همچنین بایستی نسبت به سایش و موادشیمیایی که در تماس با سطح آنها قرار دارد مقاوم بوده و دارای سطح سخت و فشرده¬ای باشند تا مانع نفوذ جرم و کثیفی گردیده و نظافت (رعایت بهداشت) آنها را تسهیل نماید.

در مناطقی که احتمال لغزش زیاد می باشد بایستی از کاشی های ضد لغزش که دارای سطح آجدار یا خشن می¬باشند استفاده نمود. معمولاً برای کف کارخانجات می توان از کاشی های پرسلانی یا کاشی های بدنه قرمز بدنه متراکم (با جذب آب بسیار پایین) استفاده نمود.

 

نگهداری از کاشی و سرامیک

عمر کاشی تنها به جنس آن وابسته نبوده و به شیوه نگهداری از آن نیز بستگی دارد. توجه به این نکته ضروری است که برای حفظ خصوصیات فنی و زیبایی کاشی ها باید آن ها را به شیوه مناسب تمیز نمود.

هنگام تمیز کردن کاشی ها بهتر است نکات زیر را در نظر داشته باشیم:

 

مواد شوینده :

برای شستن کاشی ها بهتر است از شوینده های استاندارد یا شوینده های مخصوص کاشی و سرامیک استفاده کنید. ازمواد اسیدی که از غلظت و خورندگی بسیار بالایی برخوردار هستند، استفاده نکنید. این گونه مواد شاید به خود کاشی آسیب نزنند اما به ملات بندکشی بین کاشی ها آسیب می رسانند. لازم به یادآوری است صرفاً ملات های بندکشی ساخته شده از مواد اپوکسی نسبت به خوردگی ناشی از مواد شیمیایی مقاوم می باشند.

 

روش های شستشو :

هنگامی که مشغول تمیزکاری هستید از اشیا و مواد زبر و ساینده استفاده نکنید. اگر مجبورید از آنها استفاده کنید نهایت دقت را به کار ببرید. یادتان باشد که استفاده از این گونه مواد بر سطح کاشی های براق آثار خراش و خط افتادگی به جای می گذارند.

 

آلودگی هایی که باعث سایش نیز می شوند:

انواع خاصی از آلودگی ها، مثل شن و یا گرد و خاک، باعث سایش کاشی ها می شوند. برای جلوگیری از ورود چنین آلودگی هایی بهتر است از پادری¬ های مناسب استفاده کنید که قبل از ورود افراد به ساختمان کف کفش آنها را تمیز کند و مانع از ورود آلودگی¬ ها به داخل ساختمان شود.

 

احتیاط و محافظت :

سطوح کاشی شده کف، سطوح ارتجاعی نیستند. به عبارت دیگر، آنها فقط در برابر شوک های ملایم مقاوم هستند. باید از افتادن اشیای سنگین بر آنها جلوگیری کرد. بهتر است در جاهایی که احتمال افتادن اشیا زیاد است مانند مقابل اجاق گاز و سینک ظرفشویی در آشپزخانه¬ ها از کفپوش هایی که خاصیت ارتجاعی دارند استفاده نمود.

 

 

انواع کاشی و سرامیک کارخانه گلديس کاشي

نظرات کاربران

تاکنون هیچ دیدگاهی ثبت نشده است.

بالا