طراحی دکوراسیون | دیزاین داخلی و نما | معماری ساختمان | طراحی نقشه

طراحی دکوراسیون | دیزاین داخلی و نما | معماری ساختمان | طراحی نقشه

معمار نقشه کشی ، طراحی و به طور کلی معماری ساختمان ها را انجام می دهد . طراح اوست و نظارت مستقیم بر فعالیت دیگر مهندسان عمران ، تاسیسات الکتریکی ، تاسیسات مکانیکی را بر عهده دارد.

در واقع معمار ناظر نهایی و هماهنگ کننده کلیه نقشه های یک بنا شامل نقشه های معماری و طراحی ، نقشه های محاسبات سازه ای و نقشه های تاسیساتی است.

 

تلفن تماس بخش مشاوره دکوراسیون داخلی

جهت راهنمایی: با همکارانمان ( خانم صادق پور 09137073679 , ( خانم میراب 09137073689 تماس بگیرید.

هنگام تماس یادآور شوید که از طریق سایت کاشی سرام تماس گرفته اید.

 

کارهایی که در حیطه فعالیت های معمار است به شرح زیر است :

-تهیه پلان و نمای انواع فضاهای مختلف مانند کافی شاپ ، کتابخانه ، فضاهای آموزشی و....

- طراحی داخلی ، معماری و ساخت ویلا و باغ و لند اسکیپ و....

-طراحی و دکوراسیون داخلی قسمت های مختلف خانه یا آپارتمان شامل نشیمن ، اتاق های خواب ، پذیرایی ، روف گاردن ، ایوان و....

-طراحی و دکوراسیون داخلی آشپزخانه در سه نوع کلاسیک ، نیوکلاسیک و مدرن

-طراحی و دکوراسیون داخلی مجتمع های مسکونی ، تجاری ، اداری ، تفریحی و رفاهی و....

 

طراحی نما

نما در مفهوم عام خود در طراحی معماری ، تصویر علمی ساختمان در یکی از جهات چهارگانه است که در این میان منظور ما ضلعی از ساختمان است که در معرض دید عموم و در تماس با فضاهای عمومی شهر است. نقش نما در واقع تفکیک زندگی خصوصی از زندگی شهر است. سیما و زیبایی شناسی نمای ابنیه انحصاری و انفرادی نیست ، در واقع نماها تعریف کننده فضاهای خیابان و میادین هستند و به همین دلایل است که نما از حساسیت و اهمیت بیشتری برخوردار است .

در شکل گیری هر طرح معماری مناسب دو عامل بسیار مهم وجود دارد : یکی رعایت اصول و قواعد و ضوابط و مقررات و دیگری ذوق و سلیقه هنری مهندس معمار. طراحی نما به عنوان پوسته خارجی و عامل تظاهر و خودنمایی بنا ، می تواند اوج هنرنمایی طراح معمار را به نمایش بگذارد.

هر جا که ضوابط و مقررات بیشتر و سخت تری وجود داشته باشد ، امکان تکروی و بروز سلیقه فردی معمار کمتر خواهد شد و بالعکس. گاهی به علت ضعف ضوابط و مقررات نماسازی ، امکان اعمال سلیقه های شخصی و هنرنمایی اغراق آمیز معماران و کارفرمایان در شکل گیری نماها و تاثیرپذیری آنها از تبلیغات روش ها و مصالح رایج در دوره های مختلف معاصر ، فراهم بوده است و دامنه بسیار گسترده تفاوت و حتی تضاد شکل ها و مصالح ساختمانی نماها در راسته های معابر اصلی و فرعی ، گواه عدم وجود ضوابط طراحی و اجرایی کافی برای نما ، برای معماران و طراحان معماری و شهرسازی نیز چندان مطلوب نبوده و از نقاط ضعف طرح های موجود محسوب میشود که در جهت بی هویت شدن نماها پیشروی می کند.

 

دکوراسیون داخلی

دکوراسیون داخلی عبارت است از "هماهنگ سازی طراحی شده برای به جلوه درآوردن رنگ ها ، اثاثیه و سایر اشیاء در یک اتاق یا ساختمان به صورت هنرمندانه"

زمانی که فکر می کنیم خانه خود را باید به بهترین چیدمان مبلمان منزل دیزاین و طراحی کنیم ، مانند یا طراح دکوراسیون داخلی عمل می کنیم. دکوراسیون داخلی نیز مانند سایر سبک های معماری ، دارای ریزه کاری های متفاوتی است که برای سلیقه ها و فرهنگ و نیاز زمان کنونی ، دستاویز تغییر می شوند. از مهمترین بخش های خانه که برای صاحب منزل از اهمیت بسیاری برخوردار است و زیبایی آن جزء مهمترین ملاک های زیبایی منزل به حساب می آید دکوراسیون داخلی اتاق خواب ، سرویس بهداشتی و حمام ، آشپزخانه ، نشیمن و .... می باشد .

در بازسازی یا تغییر معماری داخلی ، دکوراسیون منزل یا محل کار و.... جهت بدست آوردن بهترین نتیجه ، لزوما نباید از عناصر و متریال های گران قیمت استفاده کرد. گاهی باید با ایجاد یک هارمونی دقیق و هماهنگ بین مبلمان ، رنگ آمیزی فضا ، کف پوش و سایر عناصر تزیینی ارزان قیمت می توان زیباترین فضا را خلق کرد .

دکوراسیون منزل امروزه برای افراد اهمیت ویژه ای پیدا کرده است و انتخاب رنگ دکوراسیون ، نحوه چیدمان ، نورپردازی و تزیینات جزء مسایلی است که هنگام طراحی دکوراسیون ذهنتان درگیر خواهد شد. در طراحی دکوراسیون داخلی باید با قوانین طراحی دکوراسیون و نظریات صاحب نظران در این سبک آشنا بود و از آنها به نحو درستی استفاده کرد .

 

اصول طراحی داخلی

اصولی که یک طراح در طراحی داخلی و دکوراتیو از آن استفاده می کند به قرار زیر است.

1- اتحاد و همبستگی متریال ها : که شامل ترکیب هوشمندانه متریال ها با هم است بطوریکه عناصر مورد استفاده مکمل یکدیگر باشند.

2-موازنه : اصل تعادل در نظم متریال ها : در واقع هدف آن برای رسیدن به اصل تعادل دیداری است . بطوریکه وزن بصری متریال ها و عناصر دبگر معماری داخلی به طور مساوی در فضا توزیع گردد .

3-ریتم : اساسا نشان دهنده یک حرکت متصل بین متریال های مختلف دکوراسیون داخلی می باشد. در واقع این حرکت برای حفظ آهنگ بصری بین متریال هایی که وزن های دیداری متفاوتی نسبت به یکدیگر دارن ایجاد می شود.

4- تاکید : یک اصل اساسی است که به موضوع خاصی اشاره دارد. اصل تاکید بخش مرکزی معماری داخلی و طراحی داخلی به شمار می رود و سایر بخش ها را تحت شعاع خود قرار می دهد.

5-سایه روشن : کنتراست که تفاوت در درخشندگی یا رنگ اشیایی که احجام را از یکدیگر متمایز می ساز اشاره دارد. در واقع می توان این گزینه را در رنگ و جنس بدست آورد.

6- رنگ و متریال : هارمونی رنگ در طراحی داخلی و ترکیب آن در هر فضایی به اقتضای نوع کاربردی و عملکرد آن متفاوت است ، که طراح داخلی با دانش کافی و خلاقیت هنری بهترین حالت ترکیب رنگ و متریال را برای هر فضایی می آفریند.

7- مقیاس و تناسب : حجم ها و متریال های محیط داخلی با سه عنصر ابعاد ، شکل و رنگ اشیاء هماهنگ می گردند و این گزینه نشان می دهد که اشیاء متعلق به این فضا هستند.

8- جزئیات : در واقع جزئیات هستند که دکوراسیون منزل را کامل می کنند.

9- هماهنگی معماری داخلی و دکوراسیون : طراح دکوراسیون باید اطلاعاتی در زمینه ی معماری داخلی داشته باشد تا بتواند پلان ، فرم و ساختارهای حجمی را با ایده دکوراسیون خود هماهنگ کنند. مثلا قرارگیری پنجره و روشنایی ، دیوار ها ، فرم ها و.... باید هوشمندانه و خلاقانه باشد تا هماهنگی لازم حاصل شود.

10- خلاقیت و ذوق هنری : در واقع هنر و خلاقیت هنری ذاتی است که از درون کی جوشد ولی با تلاش و کوششو همچنین آموزش خلاقیا خود را می توان پرورش داد . در واقع خلاقیت مهمترین حسن یا طراح است.

 

سبک های طراحی داخلی

به طور کلی سبک هایی از طراحی داخلی که اخیرا به وفور استفاده می شود به شرح زیر است

- سبک کلاسیک : تنوع زیادی از مبلمان وجود ندارد اما همه آنها پایدار و ساده هستند. مبلمان نقش سازنده ای را در سبک دکوراسیون کلاسیک ایفا می کند. از جمله نقاشی های باستانی و گچ بری ها در چهارچوب دکوراسیون غالب هستند. رنگ های کرم ، قهوه ای و طلایی در این نوع طراحی بیشتر استفاده می شود . اصالت لایه های تاریخی و باارزش در هر جزء سبک کلاسیک دیده می شود  و امروزه از جمله سبک های پرطرفدار است .

- سبک کلاسیک جدید : سبکی از دکوراسیون داخلی است که جزییات کلاسیک با رویکرد نوین در آن یافت می شود . فرم کلی طراحی کلاسیک از لحاظ ساختاری در سبک جدید حفظ شده و عناصر مدرن را در خود جای داده است . در واقع سبک کلاسیک جدید تلفیقی بین دکوراسیون داخلی قدیم و جدید است .

- سبک مدرن : در سبک مدرن تاکید بر روی سادگی است . هرچه مبلمان و جزییات کمتر باشد بهتر است ، این یکی از ارکان اصلی طراحی دکوراسیون مدرن است .

 

دکوراسیون کاشی آشپزخانه

کاشی از آن دسته از فراورده های سفالین و سرامیکی است که در قسمت های مختلف آشپزخانه به کار می رود و بر زیبایی آن می افزاید. زیبایی و نمایی که این کاشی ها به آشپزخانه می دهند همیشه به آن ها نسبت به بقیه رقبا برتری داده است.
کاشی هایی که در آشپزخانه استفاده می شوند به دلیل در معرض رطوبت بودن بیشتر فرسوده می شوند و آسیب می بینند. کاشی ها دارای مدلهای و گونه های متفاوتی هستند که قیمت آنها بسته به کیفیت و ویژگی هایشان هم با یکدیگر متفاوت می باشد برای دسترسی به جدیدترین و زیباترین نوع کاشی با قیمت مناسب ترین قیمت کافی است از طریق سایت های موجود در اینترنت اقدام نمایید.

اولین نکته ای که در انتخاب و خرید مدل کاشی آشپزخانه باید توجه کنید محل قرار گیری کاشی ها است. کاشی های براقی که برای دیوار مورد استفاده قرار می گیرند به هیچ عنوان برای کف آشپزخانه مناسب نیستند. کاشی های کف آشپزخانه باید بگونه ای باشند که با ایمنی کامل بشود بروی آنها قدم زد در حالی که مدل کاشی براق و گلاسی برای کف می تواند خطر آفرین و حادثه ساز باشد.  آشپزخانه تنها اتاق در خانه است که می توان بیش از یک مدل کاشی را در آن استفاده کرد بطوریکه هر کدام آرایش و کاربرد مخصوص بخود را داشته باشند. این کار در صورت اجرای مناسب، دکوراسیون آشپزخانه شما را بشدت زیبا و متنوع نشان خواهد داد.  در این مطلب بطور خلاصه با نکاتی اساسی در خرید کاشی آشپزخانه آشنا می شویم.

اولین قدم در انتخاب کاشی آشپزخانه مشخص کردن محل قرار گیری آنهاست. مدل کاشی که در دیوار پشت ظرفشویی نصب می شود با کاشی که بروی کف و دیوار آشپزخانه نصب می شود تفاوت هایی خواهد داشت. از کاشی حتی برای سطح کانتر آشپزخانه هم استفاده می شود. در اقدام بعدی باید جنس مناسب را از بین مدل های مختلف کاشی ها انتخاب کنید. خود کاشی از مواد مقاوم و در عین حال انعطاف پذیری ساخته می شود که بروی سطوح مختلف نصب می شوند. کاشی آشپزخانه از موادی مانند سنگ معدنی، وینیل (نوعی پلاستیک) ، سنگ ساده، چوب پنبه، بامبو، سرامیک، چینی و شیشه تهیه و تولید می شوند. (مدل های جدید کاشی و سرامیک کف برای تمامی قسمت های منزل)

کاشی هایی از جنس وینیل، بامبو و چوب پنپه برای کف آشپزخانه مناسب هستند در صورتی که مدلهای سنگی، سرامیکی و چینی برای کانترها و کف مورد استفاده قرار می گیرند. همچنین کاشی های شیشه ای هم برای پوشش دیوار مورد استفاده قرار می گیرند و بسیار پرطرفدار نیز هستند. قیمت مدل کاشی آشپزخانه تا حدود زیادی به جنس مواد سازنده آن بستگی دارد. برای مثال کاشی های وینیلی قیمت ارزان تری نسبت به مدل های سرامیکی طرح دار دارند. در شکل های زیر زیباترین کاشی های آشپزخانه را مشاهده خواهید کرد. (دکوراسیون آشپزخانه بسیار کوچک با طرح ها و ایده های جدید)

1. در آشپزخانه نقطه عطف درست کنید

هنگامی که اجاق گاز را داخل فرورفتگی دیوار آشپزخانه می گذارید و پشت آن را با کاغذدیواری یا کاشی های ضدآب که طراحی شلوغی دارند، تزئین می کنید، در واقع حس وجود شومینه در آشپزخانه را به بیننده القا کرده اید. برای تاکید این حس، می توانید از هوهایی که تزئینات چوبی دارد نیز استفاده کنید. 
 

 


2. ایجاد کنتراست در آشپزخانه

با استفاده از کاشی های ریز و کوچک که رنگ متضاد از کابینت ها و دیوارها دارند، می توایند از بالا تا پایین دیوار پشت اجاق گاز را سرامیک یا کاشی کاری کنید. 
 

 

 


3. ساخت اثر هنری

در پشت این اجاق گاز، از سنگی استفاده شده است که فقط منحصر به پشت اجاق نیست و تا بالای کابینت ها و روی کانتر نیز ادامه دارد. این نوع طراحی، باعث می شود تا بیننده قسمت اجاق گاز را جدا از دیگر تزئینات آشپزخانه نبیند و همه را با هم و مرتبط به هم بداند. 
 

 


4. کاشی های طرح‌دار

کاشی های دالبردار یا آنهایی که شکل خمیده و غیر مربعی دارند نیز برای استفاده در پشت اجاق گاز  ایه های مناسبی هستند. به طور مثال، کاشی سفید با طرح گل چهاربرگ در بالای کانتر گرانیتی توسی ترکیب زیبایی با هم ساخته اند. 
 

 


5. کاشی های شیشه ای

استفاده از کاشی های شیشه ای بزرگ در پشت اجاق گاز، جذابیت بیشتری به آشپزخانه می بخشد. به طور مثال، رنگ آبی کاشی ها در میان کابینت های تیره حسی همچون رودخانه را به بیننده منتقل می کند. 
 

 


7. انواع کاشی های ریز و طرح‌دار

کاشی های ریز و طرح‌دار و سفیدرنگی که در این آشپزخانه استفاده شده اند، چشم انداز بسیار زیبایی به اتاق بخشیده است. به ویژه، انتخاب هود ساده و همرنگ نیز بر زیبایی و جلب توجه بیشتر آنها صحه گذاشته است. شکل داخل این کاشی ها در نورهای مختلف، طرح های متفاوتی را نشان می دهند. 
 

 


8. بکارگیری کاشی های رنگی و براق

با استفاده از کاشی های ریز و رنگی که شیشه ای و براق هستند در پشت اجاق گاز، حس شادابی و طراوت بیشتری به آشپزخانه می دهید. برای تاکید این ایده هم می توانیم از مدلهای ظرف ها یا وسایل تزئینی رنگی هم استفاده کنید. حتی می توانید همان کاشی را در بالای کانتر و فاصله میان کابینت ها به کار بگیرید. 
 

 


9. تاقچه ظریف و قشنگ

داخل این تصویر می بینید که بدون استفاده از رنگ جیغ یا طرح بولد هم می توان یک نمای زیبا در پشت اجاق گاز ایجاد کرد. کاشی های مرمری با رگه های زیبا در پشت و لبه های تاقچه ساخته شده در پشت گاز، باعث زیبایی زیاد آن شده اند. 
 

 


10. مدل کاشی های طرح گل‌دار آشپزخانه

این نوع کاشی ها بسیار قدیمی به نظر می رسند و اگر خانه مادبزرگ هایمان سر بزنیم حتما نمونه ای از آنها را در آشپزخانه و دیگر بخش های خانه می توانیم ببینیم. اما همین طرح قدیمی هم اگر هوشمندانه استفاده شود باعث زیبایی فضا می شود. 
 

 


11. طرح تودرتو و پیچیده

با استفاده از موزائیک های کوچک و خوشرنگ می توانید دیوار پشت گاز را به یک تابلوی نقاشی زیبا تبدیل کنید. 
 

 


12. بهره گرفتن از گچ‌بری

اصولا کاشی هایی که در پشت اجاق گاز استفاده می شوند همان هایی هستند که در دیوارهای دیگر و فاصله میان کابینت های بالاو پایین استفاده می شود. برای در هم شکستن این کلیشه، می توانید یک طرح گچ‌بری شده زیبا و هم‌رنگ سفارش دهید و روی کاشی های قسمت پشت اجاق بچسبانید. این باعث تفکیک این قسمت از دیگر دیوارها می شود.  
 

 


13. آجرهای آبی

برای ایجاد کنتراست در آشپزخانه ای که همه کابینت ها سفید یا کرم هستند، می توانید برای دیوار پشت گاز یا بین کابینت ها از آجرهای آبی یا فیروزه ای استفاده کنید. این کاشی های آجری شکل در برابر آب نیز مقاوم هستند و خیلی راحت می توان اثرات چربی را از روی آنها پاک کرد. 
 

 


14. بازی با رنگ

کاشی های موزائیکی ریز با سایه روشنی از چند رنگ مشابه و متناسب، بافت زیبایی به دیوار پشت اجاق می بخشند. به طور مثال، خانواده رنگ های قهوه ای، کرم، بژ و سفید ترکیب زیبایی با یکدیگر می سازند. 
 

 


15. هنرنمایی با کاشی

کاشی های کوچک در رنگ ها و شکل ها و طرح های متنوع در بازار موجود هستند. برخی از آنها به عنوان حاشیه در لبه دیوار استفاده می شوند. می توانید این حاشیه ها را به سبک و شکل متفاوت در پشت گاز بچینید و یک مرکز توجه در آشپزخانه ایجاد کنید. به طور مثال، کاشی های سفید و سورمه ای به دلیل کنتراست بالا، نمای بیشتری هم دارند. 
 

 


17. طرح چهارخانه

طرح چهارخانه کاشی ها با ترکیب مدلهای رنگ های متناسب نیز ایده بسیار خوبی برای کار کردن در پشت اجاق گاز است. این طرح برگرفته از کفپوش های ایتالیایی است و رنگ و طرح آن، جاذبه بسیاری دارد. یعنی بیننده به محض ورود به آشپزخانه، ناخودآگاه نگاهش به سمت گاز جلب می شود. اگر بتوانید در بالای گاز هم آرک گچی همچون نمونه داخل عکس بسازید و هود را مخفی کنید که واقعا عالی می شود. 
 

 


18. مدل موج و ستاره

بر روی کاشی های ساده می توانید مدلهای قالب های گچی کوچک یا سرامیک های شکل‌دار بچسبانید و آنها را از یکدستی خارج کنید. 
 

 


19. اجاد تاقچه دکوری آشپزخانه

اگر بتوانید در پشت اجاق گاز یک تاقچه یا فرورفتگی مستطیلی بسازید، می توانید دیوار داخلی آن را با طرح دلخواه تزئین و نظر همه رابه آن جلب کنید. این تاقچه فقط جنبه نمایشی ندارد و می توانید برای قرار دادن وسایل موردنیاز آشپزی همچون جاادویه ای شیک یا ... از آن استفاده کرد. 

 

 


21. طرح های کاشی و سرامیک برجسته

طرح برجسته با یک رنگ ویژه در پشت اجاق گاز، باعث جلب توجه بسیار و زیبایی فضا می شوند. آشپزخانه سفید رنگی را تصور کنید که همه دیوارها، کابینت ها و حتی جزیره آن سفید هستند و شما با نصب کاشی های آبی و برجسته، قاب هنری زیبایی در پشت اجاق گاز ایجاد می کنید. این طرح فوق العاده است و حتی می توانید برای تاکید بیشتر از مدلهای کاسه، بشقاب، قابلمه یا حتی کتاب آبی رنگ هم در فضا استفاده و همه نگاه ها را به مرکز فرماندهی خانم ها جلب کنید. 
 

 


22. طرح و مدل گل و بوته

موزائیک کاری ریز، یا کاشی کاری درشت با طرح های گل و بوته هم برای استفاده در دیوار پشت اجاق گاز ایده بدی نیست. البته این طرح ها برای خانه های سنتی و طراحی های کلاسیک مناسب هستند. 
 

 


23. مدل روستاهای فرانسوی

این آشپزخانه به سبک خانه های روستایی فرانسه تزئین شده است. در پشت اجاق گاز، کاشی های کوچک مربعی را می بینید که با یک خروس طلایی در مرکز کادر، به زیبایی کنار هم چیده شده اند. رنگ ماسه ای کاشی ها در میان کابینت های که زرد هستند و دکوری های قرمز، دقیقا بیانگر روستایی بودن این طرح هستند. 

 

 

 

 

تلفن تماس بخش مشاوره دکوراسیون داخلی

جهت راهنمایی: با همکارانمان ( خانم صادق پور 09137073679 , ( خانم میراب 09137073689 تماس بگیرید.

هنگام تماس یادآور شوید که از طریق سایت کاشی سرام تماس گرفته اید.

 
 
سایت کاشی سرام: طراحی دکوراسیون | دیزاین داخلی و نما | معماری ساختمان | طراحی نقشه

نظرات کاربران

تاکنون هیچ دیدگاهی ثبت نشده است.

بالا