انواع موزایک ، خرید و فروش

انواع موزایک ، خرید و فروش

نوشته شده توسط مدیر سیستم 6816
موزائیکی است که در سطح رویه آن مصال حساختمانی سخت و صیقل پذیر وجود دارد و اندازه این سنگها برحسب ابعاد موزائیک متفاوت است و به صورت صاف ساخته می شود.

لطفا برای مشاهده قیمت انواع موزایک به سایت کاشی سرام مراجعه کنید :

سایت کاشی و سرامیک: www.kashiceram.com

موزایک

موزاییک کف پوشی است متراکم ، در حقیقت یک جور بتن است که تراکم خود را یا از طریق فشار پرسی و یا از طریق لرزش به دست می آورد و از ماسه ، سیمان ، سنگ دانه، پودر سنگ و آب در ابعاد و طرح های گوناگون وجوددارد. به طور کلی موزاییک از دو سطح تشکیل شده است :

۱.  لایه رویه و یا رنگ موزاییک :

این لایه که نقش موزاییک را تشکیل میدهد و در آن از پودر سنگ ، سیمان، آب و از ترکیبات دانه بندی شده و رنگی استفاده شده است .

2. لایه زیرین یا نارین:

این لایه از موزائیک دارای ضخامت بیشتری نسبت به لایه رویه می باشد نقش تحمل فشار را نیز بر عهده دارد. و مانند لایه رویه از سیمان ،آب و ماسه تشکیل شده است.

روشهای تولید موزائیک :

1.       روش پرسی :

در این مورد اعمال فشار با استفاده ازدستگاه پرس باعث ایجاد تراکم در موزائیک می شود. که این فشار بسته به ابعاد و نوع سنگ دانه های به کار رفته متغییر می باشد. موزاییک هایی که از این طریق تولید میشوند حتما نیاز به ساب خوردن دارند.( دو قشری)

2.      روش ویبره ای:

در این مورد اصلا فشاری وجود ندارد وعمل تراکم و یکنواخت سازی به کمک دستگاه لرزاننده انجام می گیرد و معملا به علت داشتن سطحی صاف نیاز به ساب ندارد اما نوعی از موزائیک های ویبره ای هستند که درآنها سنگ تزیینی به کار رفته است و عمل سایش بر روی آنها انجام می گیرد.( تک قشری)

انواع موزاییک :

1.     موزاییک ها گرانیتی و معمولی

2.      موزاییک های ویبره ای

موزاییکهای تک لایه ای بدون ساب خوردن وفشار پرسی می باشد و برای تولید آن به دستگاه های پیچیده ای نیاز ندارد . تنها یک همزن ،یک دزاتور ( پیمانه کن ) ویک تسمه نقاله به طول ۱۰_۱۲ مجهز به ویبراتور کافی است .

روش تولید آن بدین ترتیب است که مواد پساز مخلوط شدن توسط پیمانه کن به میزتن مورد نیاز هر قالب ، درون قالبهای لاستیکی ریخته می شوند و بر روی نوار نقاله قرار می گیرند که این نوار لرزان است و باویبره کردن مواد باعث خارج شدن هوای از بین مواد موزاییک می شود و قالب ها را به مدت ۵ ساعت می گذارند خشک شود سپس قالبها را جدا می کنند و موزاییک ها را درون آب می خوابانند و بعد بسته بندی می کنند.

3.     موزاییک شسته:

تولید این موزاییک مانند موزاییک های گرانیتی و معمولی می ماند با این تفاوت که مدتی که موزاییک در گرم خانه می مانند تاآب فیزیکی خود را از دست بدهد ۵ساعت می باشد و پس از آن در زمان ساب نیز به صورت متفاوتی بابا موزاییک عادی ساب می خورند بدین گونه که در دستگاه ساب آنها به جای کله های ساب (سنگ سمباده) فرچه های سیمی است که در ۳مرحله که به ترتیب از زبر به نرم قرار گرفته اند موزاییک ها را پرداخت می کنند ودر زمان ساب نیز آب با فشار بر روی موزاییک ها پاشیده می شود.

4.      موزاییکها تک لایه ای:

نوع دیگر موزاییک وجود دارد که بیشتر درکشورهای آلمان و ایتالیا تولید شده و استفاده می شود .این موزاییک تک لایه بوده وبه علت وزن کم در ساختمانهای چندین طبقه ازآن استفاده می شود این نوع موزاییک فاقدقسمت زیرین یا نارین است و در آن سنگ دانه های بسیار ریز استفاده شده است ولی به طورکلی روش تولید آن مانند موزاییک گرانیتی می باشد و در قسمت پرس نیز در زیر پرس کانالهایی وجود دارد که بر روی آن  است که پرس شده و آن کاملا خارج می شود.

طبقه بندی موزاییک ها بر اساس شکل ظاهرو نمای سطح رویه :

1.      موزاییک سیمانی:

موزاییکی که در سطح رویه فاقد سنگ دانه های تزئینی است و تنها دارای شیار و طرحهای ساده است.

2.     موزاییک سنگ دار:

موزاییکی است که در سطح رویه ی آن ازسنگ های تزئینی استفاده شده است و به ۳صورت شیاردار(طرح دار)، صاف، شسته ساخته می شود و برحسب اندازه و قطر دانه های سنگی قابل مشاهده به ۵دسته تقسیم می شوند.

3.    موزاییک شیاردار:

موزاییکی است که در سطح رویه آن به اشکال مختلف دارای فرورفتگی و برجستگی بوده و به عنوانه فرش کف پیاده رو و محوطه استفاده می شود.

4.     موزائیک شسته :

موزائیکی است که در سطح آن دانه های شنبه صورت برجسته نمایان ست.

5.     موزائیک پلاکی:

موزائیکی است که در سطح رویه آن مصال حساختمانی سخت و صیقل پذیر وجود دارد و اندازه این سنگها برحسب ابعاد موزائیک متفاوت است و به صورت صاف ساخته می شود.

 

در سایت کاشی سرام شما میتوانید کالاهایتان را با نام خود و یا با نام سایت کاشی سرام به فروش برسانید.
با استفاده از سرویس حمایتی کاشی سرام شما می توانید با اطمینان از دیگران خرید کنید و پس از تایید، مبلغ کالا به حساب فروشنده واریز می شود.
ایجاد آگهی در سایت کاشــی ســـرام بصورت رایگان میباشد

 

قیمت انواع موزایک کاشی شرکت موزایک لیست قیمت موزایک انواع کاشی شرکت موزایک قیمت انواع سرامیک شرکت موزایک لیست قیمت انواع سرامیک شرکت موزایک قیمت انواع کاشی موزایک   لیست قیمت انواع کاشی موزایک قیمت انواع سرامیک موزایک لیست قیمت انواع سرامیک موزایک خرید موزایک کاشی سرامیک ارزان قیمت کاشی و سرامیک فروش انواع موزایک کاشی سرامیک قیمت کاشی سرامیک سرامیک کف موزایک کاشی حمام موزایک و دستشویی موزایک لیست قیمت کاشی موزایک سرامیک موزایک و محصولات کاشی و سرامیک شرکت موزایک لیست قیمت کاشی سرامیک موزایک و محصولات کاشی و سرامیک موزایک کاشی سرام کاشیسرام موزاییک موزایک موزائیک موزایک کاشي سرام کاشيسرام موزاييک موزایک موزائيک موزایک كاشي سرام كاشيسرام موزاييك موزایک موزائيك موزایک آجر موزایک اجر موزایک می کشد

قيمت انواع کاشي موزایک ليست قيمت انواع کاشي موزایک قيمت انواع سراميک موزایک ليست قيمت انواع سراميک موزایک خريد کاشي سراميک ارزان موزایک قيمت کاشي و سراميک فروش انواع کاشي سراميک قيمت کاشي سراميک موزایک سراميک کف موزایک کاشي حمام و دستشويي ليست قيمت کاشي موزایک سراميک و محصولات کاشي و سراميک موزایک 
قیمت انواع کاشی شركت موزایک لیست قیمت انواع کاشی شركت موزایک قیمت انواع سرامیک شركت موزایک لیست قیمت انواع سرامیک شركت موزایک قيمت انواع كاشي موزایک ليست قيمت انواع كاشي موزایک قيمت انواع سراميك موزایک ليست قيمت انواع سراميك موزایک خريد كاشي از سراميك ارزان قيمت كاشي و سراميك موزایک فروش انواع كاشي سراميك موزایک قيمت كاشي سراميك موزایک سراميك كف موزایک كاشي حمام و دستشويي موزایک ليست قيمت موزایک كاشي سراميك موزایک و محصولات موزایک 
كاشي و سراميك موزایک لیست قیمت خرید فروش موزایک کاشی و سرامیک موزایک ليست قيمت موزایک خريد موزایک و سراميک موزایک كاشی و سرامیك موزایک كاشي و سراميك 30 در 30 40در40 20 در 20 50در50 60در6030 در 90 30در90 50 در 50 60 در 60 40 در 40 30 در 90 10 20 70 80 100 کاشي سراميک موزاییک موزایک موزائیک موزایک موزاييک موزایک موزائيک موزایک موزاییك موزایک موزائیك موزایک موزاييك موزائيك موزایک آجر موزایک اجر موزایک شرکت موزایک شركت موزایک

لطفا برای مشاهده موزایک به سایت کاشی سرام مراجعه کنید :

سایت کاشی و سرامیک: www.kashiceram.com

سایت کاشی سرام: انواع موزایک ، خرید و فروش

نظرات کاربران

تاکنون هیچ دیدگاهی ثبت نشده است.

بالا